WYKŁAD CERAMIKA DEKORACYJNA W ARCHITEKTURZE
>
WYKŁAD CERAMIKA DEKORACYJNA W ARCHITEKTURZE
18.11.2015
18 listopada w siedzibie SARP przy ul. Foksal 2 odbędzie się wydarzenie obejmujące dwa wykłady: „Ceramika dekoracyjna w architekturze” poświęcony unikatowym okładzinom ściennym z ceramiki oraz „Naturalny system barw NCS w architekturze”.

CERAMIKA DEKORACYJNA W ARCHITEKTURZE – prelekcję poprowadzą siostry Dorota i Malwina Grześkiewicz – współtwórczynie Grześkiewicz Design Studio, pracowni ceramicznej działającej w obszarze slow design. Wykład pozwoli zapoznać się z dekoracyjnymi zastosowaniami ceramiki ściennej. Słuchacze będą mogli dowiedzieć się jak przy jej użyciu stworzyć wnętrze unikatowe. Artystki będą mówić o rodzajach zdobień ceramicznych, o miejscach ich zastosowania, a także jak wygląda proces współpracy z architektem.

NATURALNY SYSTEM BARW NCS W ARCHITEKTURZE – wykład prowadzony przez Ryszarda Bojara (Design Studio COLOR Koncept) – projektanta form przemysłowych, autora identyfikacji wizualnej dla CPN oraz warszawskiego metra.

NSC to naturalny sposób percepcji a również odtwarzania odcieni barw. 1950 standardowych odcieni barw można łatwo uzyskać dzięki nieskomplikowanemu zasobowi elementów: czterech kolorów chromatycznych -żółtemu, czerwonemu, błękitnemu i zielonemu oraz dwu achromatycznych bieli i czerni; przestrzennemu modelowi ich wzajemnych relacji, oraz zasadzie opisywania identyfikującej jednoznacznie poszczególne odcienie w postaci ich notacji. Istniejący kompleks wyposażenia oprzyrządowującego SYSTEM w zasady, narzędzia oraz programy sprawia, że stał się na całym świecie profesjonalnym językiem porozumienia pomiędzy użytkownikiem- inwestorem, projektantem, wykonawcą i akceptującym odbiorcą. Ten system pozwala na korzystanie z owej liczby 1950 standardowych odcieni barw i wielokrotnie większej ilości odcieni niestandardowych we wszystkich dziedzinach projektowania i wytwarzania obiektów składających się na nasze otoczenie. Głównym beneficjentem jest ARCHITEKTURA. Elewacje, wnętrza, detale wyposażenia, ale także przestrzeń urbanistyczna zawdzięczają NCS możliwość uzyskania w pełni skoordynowanych harmonicznie i materiałowo kompleksów przestrzennych.

Środa 18 listopada 2015, godzina 13:00
sala nr 2 SARP, ul. Foksal 2 w Warszawie

Serdecznie zapraszamy!

Ceramika_dekoracyjna


< POWRÓT
©2014 GRZEŚKIEWICZ DESIGN STUDIO. ALL RIGHTS RESERVED.