ZAPRASZAMY NA WYSTAW<font id='roboto'>Ę</font> – IRL, CZYLI SZTUKA W TRÓJWYMIARZE
>
ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ – IRL, CZYLI SZTUKA W TRÓJWYMIARZE
6.02.2016
Serdecznie zapraszamy na wystawę przestrzennych kolaży, których współautorem jest Malwina Grześkiewicz. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 lutego 2016 r. w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać do 20 lutego 2016 r.

OMG Paintings: duet artystyczny stworzony przez Olgę Grabowską i Malwinę Grześkiewicz w 2014 roku. Nazwa kolektywu „OMG” wywodzi się od inicjałów artystek i jest ściśle powiązana z ich przynależnością do pokolenia millenialsów. Tworzą trójwymiarowe, wielobarwne kolaże, na płótnach w przeważającej mierze o znacznych rozmiarach. Zastosowana przez nich technika pozwala tworzyć dzieła o mocnej ekspresji, niejednoznaczne w odbiorze i interpretacji. Każdy z obrazów powstaje z równorzędnym udziałem obu artystek, począwszy od koncepcji po realizację. Zamiłowania do przestrzennych form można się doszukiwać w ich wcześniejszych doświadczeniach z oprogramowaniem do tworzenia wirtualnych modeli 3D oraz, w przypadku Malwiny Grześkiewicz, wielu lat doświadczeń zdobytych w rodzinnej pracowni ceramiki artystycznej.

Wystawa przestrzennych kolaży kolektywu OMG Paintings z cyklu „IRL / In Real Life” pokazuje obrazy powstałe na bazie skojarzeń budowanych na podstawie zdjęć opisanych dobranymi przez artystki skrótowcami, pochodzącymi ze slangu internetowego. Początkowo wykorzystywały one zdjęcia wykonane podczas ich wspólnej podróży po południowej Hiszpanii. Z czasem jednak zaczęły poszukiwać nowych inspiracji pośród zdjęć udostępnianych w społecznościach internetowych, bądź motywów z zastanej rzeczywistości, rejestrowanych przez nie telefonami komórkowymi.

Artystki podkreślają, iż masowa kultura cyfrowa ogrywa istotną rolę w ich procesie twórczym i sposobie postrzegania świata, a samo tworzenie jest dla nich stanem ekstazy, dawką energii, którą przelewają na płótno.

więcej informacji: www.omgpaintings.wordpress.com

wystawa irl


< POWRÓT
©2014 GRZEŚKIEWICZ DESIGN STUDIO. ALL RIGHTS RESERVED.